Akratherm - Topix, s.r.o.

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Akratherm

Polykarbonát > PlatneViacstenné izolačné platne pre všetky typy transparentných povrchov

  Akratherm platne majú bunkovú štruktúru. Sú vyrobené z vysokokvalitného termoplastického polykarbonátu so špeciálnou povrchovou úpravou - ochrana pred pôsobením ultrafialového (UV) žiarenia - sú ideálnym stavebným materiálom s nasledujúcimi charakteristikami:

  1. a
ž 80% priepustnosť svetla, v závislosti na hrúbke, excelentná svetelná difúzia. Príslušná povrchová úprava na vonkajšej strane zabezpečuje nemennosť vlastností platní aj po rokoch. Farebné prevedenie: číra, opál, dym, zelená, modrá,
  2.
štruktúra platní AKRATHERM s jednou dutinou, alebo dvomi resp. tromi dutinami v kombinácii s malou hodnotou tepelnej vodivosti polykarbonátu, zaručuje vysokú hodnotu tepelnej izolácie (až do 1,7 W/m2°C) a preto predstavuje najlepšiu variantu na zabezpečenie energetických úspor,
  3.
AKRATHERM ponúka značnú odolnosť voči nárazu a vysoký odpor voči mechanickému tlaku.
  4.
AKRATHERM je obzvlášť ľahký a jeho merná hmotnosť je od 1,0 kg/m2 do 3,7 kg/m2 v závislosti na hrúbke.
  5. AKRATHERM má UV ochranu a ponúka odolnosť voči vplyvom počasia v rozmedzí teplôt od -30°C do +130°C.
 6. AKRATHERM sú ťažko zápalné a podľa DIN 40102 je klasifikovaný stupňom horľavosti B1. Pri horení nevylučuje toxické plyny.
 7.
odoláva nízkym koncentráciám minerálnych a organických kyselín, čistiacim prostriedkom, roztokom soli, nasýteným uhľovodíkom, tukom, voskom, olejom a alkoholom. Nie je odolný voči lúhom, čpavkom a aromatickým a halogénovým rozpúšťadlám.
 8. 0,065 mm/m°K , čo znamená 3 mm na meter dĺžky v klimatických podmienkach kontinentálnej Európy.
9.
Platne je možné ohýbať za studena, píliť a vŕtať bežnými nástrojmi. Je to jednoduché a preto je montáž rýchla a ľahká.
 
Na utesnenie otvorených dutín sa používajú U - profily, alebo samolepiace hliníkové pásky. Polykarbonátové platne sa spájajú pomocou hliníkových profilov.
 
AKRATHERM platne bunkovej štruktúry ponúkajú konštrukčné možnosti využitia na akomkoľvek povrchu ktorý si dokážeme predstaviť. Dnešné požiadavky na novú výstavbu a presvetlenie robia viacstenné panely nepostrádateľnými.

AKRATHERM je prakticky vhodný na zasklievanie a prestrešenie zimných záhrad, škôl, športovísk, poľnohospodárskych a priemyselných budov ako aj klenbových striech, svetlíkov, podkrovných okien, solárnych panelov, prístreškov a pod..
 

Dodávame aj plné polykarbonátové platne značky

Potrebujete bližšie informácie o produktoch AKRATERM, alebo AKRAPLUS ? Napíšte nám na @*Označené polia su povinné

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky