Sun Modul Curvo - Topix, s.r.o.

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Sun Modul Curvo

Polykarbonát > Sytémy 
 

Sun Modul ® Curvo využíva najnovšie technológie v oblasti využitia polykarbonátových viacstenných platní. Je ideálnym riešením kupolovitých svetlíkov priemyselných, športových poľnohospodárskych a mnoho iných stavieb.
   
SUN MODUL®, samonosný patentovaný systém z polykarbonátu sa tu predstavuje vo svojej oblúkovej aplikácii. Vybavený najnovšími poznatkami v tejto oblasti, sa SUN MODUL® Curvo hodí pre oblúkové svetelné plochy akéhokoľvek druhu. Či už priemyselný alebo poľnohospodársky sektor, pre športoviská (štadióny, športové haly, plavárne, tenisové kurty, atď.) alebo pre prístrešky, zastrešenia pasáží, skleníky, garážovacie miesta áut a umývacie linky áut ... SUN MODUL® Curvo rieši viaceré problémy. Materiál polykarbonát, štruktúry s viacerými dutinovými komorami panelov, ako aj patentované spojenie oceľovými priečkami s príslušnými upínacími profilmi z polykarbonátu, vybavujú systém radom vynikajúcich vlastností v oblasti oblúkových svetlíkov.
   
Panely SUN MODUL® sa extrudujú z vysokokvalitného polykarbonátu. Optimálne prepúšťajú svetlo a sú prakticky nerozbitné. Špeciálnym zušľachtením povrchu pomocou pokrokovej technológie sa zaručuje maximálna ultrafialová stabilita a tým odolnosť voči počasiu a dlhodobá životnosť. Ako farby sú k dispozícii: číra, na požiadanie opálovo biela a zelená.  

Šírka panelov poskytuje modularitu po 500 mm, t.j. 2 panely na bežný meter. Toto rastrovanie esteticky podčiarkujú upínacie profily, ktoré zabezpečujú ukotvenie.

Dutinová štruktúra v trojitom priehradkovom prevedení (hrúbka 10 mm) a štvornásobnom priehradkovom prevedení (hrúbka 16 mm), dáva panelom SUN MODUL® potrebnú tuhosť, ako aj vynikajúce hodnoty tepelnej izolácie (k = 2,7/2,2 W/m2K).

Pri dodržaní minimálnych polomerov 2000 mm pre hrúbku 10 mm a 4500 mm pre hrúbku 16 mm, sa panely SUN MODUL® dajú prispôsobiť elasticky voľne zvolenej forme oblúku.

Podľa certifikátu stavebného dozoru číslo Z-PA-III 2.3080 od Inštitútu stavebnej techniky v Berlíne, sú panely SUN MODUL® ťažko horľavé podľa DIN 4102 B1 (STN 73 0862: C1) .

Panely SUN MODUL® sa ľahko a rýchlo kladú, dodržte prosím inštrukcie pre kladenie
   
1
Oceľové priečky a upínacie profily z polykarbonátu

- Spojenie sa uskutočňuje vlastnými systémovými oceľovými priečkami, do ktorých sa panely SUN MODUL® frontálne zasúvajú.

- Na základe geometrie oceľových priečok je zasúvanie panelov SUN MODUL® veľmi jednoduché a doba montáže je mimoriadne krátka.

- Z hrúbky a formy oceľových priečok vyplýva vysoká tuhosť a v dôsledku toho voľná nosná šírka systému až do 6 m (podľa zaťaženia).

- Oceľové priečky sa v továrni ohýnajú podľa zvoleného polomeru.

- V spojení s upínacími profilmi z polykarbonátu chránenými pred ultrafialovými lúčmi, zabezpečujú oceľové priečky dokonalú vodotesnosť.

- Oceľové priečky sa nachádzajú vždy na vnútornej strane zasklenia. Tým sa zabraňuje tepelným mostom.

- Žiarovým pozinkovaním a povlakom z plastickej hmoty u oceľových priečok je zaručená odolnosť voči počasiu a trvalá estetika.

- Zaskrutkovanie oceľových priečok sa môže uskutočniť u už zmontovaných panelov.

- Upevňovacie profily sa dodatočne upevňujú a zabezpečujú panely proti ťahu vetra.

- Upevňovacie profily opticky takmer nevystupujú. Tým zvonku vzniká dojem spojitého oblúku.
   
1
Osadenie

- Systém sa doplňuje AL hranovým profilom, ktorý sa umiestňuje v stavebnej časti a na ktorý sa naskrutkujú oceľové priečky.

- Hliníkové koncové profily umožňujú vytvarovanie čelných strán.

- Výplne profilu z PE zabezpečujú vzduchotesnosť systému.


 

Potrebujete bližšie informácie o produktoch Sun Modul CURVO? Napíšte nám na mail @*Označené polia su povinné

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky